Events
Voronezh Oblast Championship | |||
Round 9 | |||
2024-06-22 | FC Salyut Buturlinovka - FC Anna | - | |
Round 8 | |||
2024-06-15 | FC Bars-1 Bobrov - FC Salyut Buturlinovka | - | |
Round 1 | |||
2024-06-12 | FC Salyut Buturlinovka - Juvenal Borisoglebsk | - | |
Round 7 | |||
2024-06-09 | FC Gribanovskiy - FC Salyut Buturlinovka | 3 - 3 | |
Round 6 | |||
2024-06-01 | FC Salyut Buturlinovka - FC Energy Talovaya | 3 - 3 | |
Round 5 | |||
2024-05-26 | FC Salyut Buturlinovka - Sokol Ertil | 2 - 2 | |
2024-05-25 | FC Gribanovskiy - FC Salyut Buturlinovka | canceled | |
Round 4 | |||
2024-05-18 | FC Salyut Buturlinovka - FC Bars-1 Bobrov | canceled | |
2024-05-18 | FC Povorino - FC Salyut Buturlinovka | 0 - 6 | |
Round 3 | |||
2024-05-11 | FC Salyut Buturlinovka - Kristall Yelan-Kolenovsky | 3 - 5 | |
Round 2 | |||
2024-05-04 | Khoper Novokhopersk - FC Salyut Buturlinovka | 5 - 1 | |
Round 28 | |||
2023-10-15 | FC Olkhovatka - FC Salyut Buturlinovka | 6 - 1 | |
2023-10-08 | FC Salyut Buturlinovka - FC Olkhovatka | 2 - 1 |
FC Salyut Buturlinovka
Football, Russia, Team FC Salyut Buturlinovka. Original team name: FC Salyut Buturlinovka.
FC Salyut Buturlinovka takes part in the championship Voronezh Oblast Championship. You can find the championship standings, current results of the teams and the schedule of upcoming matches on the page: Standings Voronezh Oblast Championship.
In the team FC Salyut Buturlinovka 0 players.
Team Next Match FC Salyut Buturlinovka will take place 2024-06-12 12:00:32: FC Salyut Buturlinovka Juvenal Borisoglebsk . On the matches page you can track the series, team statistics, the history of the movement of the coefficients, as well as videos of interesting moments.
Indicators
Arithmetic mean
At Total | Home | Away | |
Total Games | 20 | 10 | 10 |
Average total games | 6.3 | 6.9 | 5.7 |
Average goals scored | 1.8 | 1.8 | 1.8 |
Average goals conceded | 4.5 | 5.1 | 3.9 |
Relative indicators
20%
Wins
20%
Draws
60%
Losses
Over: 100%
Under: 0%
Total 1.5
Over: 100%
Under: 0%
Total 2.5
Over: 80%
Under: 20%
Total 3.5
Standings
Voronezh Oblast Championship - Group 1 2024: 2024
# | Teams | P | W | D | L | Goals | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
FC Torpedo-2_RCFCS Ramon | 6 | 6 | 0 | 0 | 29:12 | 18 |
2
|
FC Zvezda Ostrogozhsk | 6 | 6 | 0 | 0 | 76:3 | 18 |
3
|
Vector Perelyoshinsky | 7 | 6 | 0 | 1 | 28:4 | 18 |
4
|
FC Don Podgornoe | 7 | 3 | 1 | 3 | 14:11 | 10 |
5
|
Pobeda Panino | 7 | 3 | 0 | 4 | 13:29 | 9 |
6
|
FC Semiluki | 6 | 2 | 0 | 4 | 12:28 | 6 |
7
|
FC Yunost Voronezh | 7 | 2 | 0 | 5 | 10:36 | 6 |
8
|
FC Nizhnedevitsk | 6 | 1 | 1 | 4 | 19:27 | 4 |
9
|
FC Uragan Semiluki | 6 | 1 | 0 | 5 | 14:36 | 3 |
10
|
FC Verkhnyaya Khava | 6 | 1 | 0 | 5 | 16:45 | 3 |
Voronezh Oblast Championship - Group 2 2024: 2024
# | Teams | P | W | D | L | Goals | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
FC Bars-1 Bobrov | 7 | 7 | 0 | 0 | 35:7 | 21 |
2
|
Kristall Yelan-Kolenovsky | 6 | 5 | 0 | 1 | 23:11 | 15 |
3
|
Khoper Novokhopersk | 7 | 5 | 0 | 2 | 34:18 | 15 |
4
|
FC Anna | 6 | 4 | 0 | 2 | 30:13 | 12 |
5
|
Sokol Ertil | 7 | 3 | 1 | 3 | 19:21 | 10 |
6
|
FC Energy Talovaya | 7 | 2 | 1 | 4 | 15:24 | 7 |
7
|
FC Salyut Buturlinovka | 6 | 1 | 3 | 2 | 18:18 | 6 |
8
|
FC Gribanovskiy | 7 | 1 | 1 | 5 | 13:24 | 4 |
9
|
Juvenal Borisoglebsk | 5 | 1 | 0 | 4 | 10:19 | 3 |
10
|
FC Povorino | 6 | 0 | 0 | 6 | 2:44 | 0 |
Voronezh Oblast Championship - Group 3 2024: 2024
# | Teams | P | W | D | L | Goals | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Kotoffey Kantemirovka | 6 | 6 | 0 | 0 | 26:3 | 18 |
2
|
Temp Boguchar | 6 | 5 | 0 | 1 | 23:4 | 15 |
3
|
Lider-Kalach | 6 | 4 | 0 | 2 | 14:15 | 12 |
4
|
FC Olkhovatka | 7 | 3 | 1 | 3 | 16:13 | 10 |
5
|
Rassvet Troitskoye | 6 | 3 | 0 | 3 | 17:15 | 9 |
6
|
Tsementnik Podgorensky | 5 | 2 | 1 | 2 | 14:19 | 7 |
7
|
FC Kantemirovka | 6 | 2 | 0 | 4 | 11:12 | 6 |
8
|
FC Pavlovsk | 6 | 1 | 0 | 5 | 6:25 | 3 |
9
|
Lokomotiv-DYUSSH Rossosh | 6 | 0 | 0 | 6 | 3:24 | 0 |
Voronezh Oblast Championship - Group 1 2024: 2024
# | Teams | P | W | D | L | Goals | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
|
FC Don Podgornoe | ||||||
|
FC Verkhnyaya Khava | ||||||
|
Pobeda Panino | ||||||
|
FC Semiluki | ||||||
|
FC Nizhnedevitsk | ||||||
|
FC Torpedo-2_RCFCS Ramon | ||||||
|
FC Uragan Semiluki | ||||||
|
Vector Perelyoshinsky | ||||||
|
FC Zvezda Ostrogozhsk | ||||||
|
FC Yunost Voronezh |
Voronezh Oblast Championship - Group 2 2024: 2024
# | Teams | P | W | D | L | Goals | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Kristall Yelan-Kolenovsky | ||||||
|
FC Energy Talovaya | ||||||
|
FC Anna | ||||||
|
Khoper Novokhopersk | ||||||
|
FC Bars-1 Bobrov | ||||||
|
FC Gribanovskiy | ||||||
|
FC Povorino | ||||||
|
Sokol Ertil |
Voronezh Oblast Championship - Group 3 2024: 2024
# | Teams | P | W | D | L | Goals | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Lokomotiv-DYUSSH Rossosh | ||||||
|
Temp Boguchar | ||||||
|
FC Olkhovatka | ||||||
|
FC Kantemirovka | ||||||
|
FC Pavlovsk | ||||||
|
Kolos Petropavlovka | ||||||
|
Kotoffey Kantemirovka | ||||||
|
Lider-Kalach | ||||||
|
Rassvet Troitskoye | ||||||
|
Tsementnik Podgorensky |
Voronezh Oblast Championship - Group 1 2024: 2024
# | Teams | P | W | D | L | Goals | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
|
FC Don Podgornoe | ||||||
|
FC Verkhnyaya Khava | ||||||
|
Pobeda Panino | ||||||
|
FC Semiluki | ||||||
|
FC Nizhnedevitsk | ||||||
|
FC Torpedo-2_RCFCS Ramon | ||||||
|
FC Uragan Semiluki | ||||||
|
Vector Perelyoshinsky | ||||||
|
FC Zvezda Ostrogozhsk | ||||||
|
FC Yunost Voronezh |
Voronezh Oblast Championship - Group 2 2024: 2024
# | Teams | P | W | D | L | Goals | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Kristall Yelan-Kolenovsky | ||||||
|
FC Energy Talovaya | ||||||
|
FC Anna | ||||||
|
Khoper Novokhopersk | ||||||
|
FC Bars-1 Bobrov | ||||||
|
FC Gribanovskiy | ||||||
|
FC Povorino | ||||||
|
Sokol Ertil |
Voronezh Oblast Championship - Group 3 2024: 2024
# | Teams | P | W | D | L | Goals | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Lokomotiv-DYUSSH Rossosh | ||||||
|
Temp Boguchar | ||||||
|
FC Olkhovatka | ||||||
|
FC Kantemirovka | ||||||
|
FC Pavlovsk | ||||||
|
Kolos Petropavlovka | ||||||
|
Kotoffey Kantemirovka | ||||||
|
Lider-Kalach | ||||||
|
Rassvet Troitskoye | ||||||
|
Tsementnik Podgorensky |