Krasnaya Armiya - Sahalinskie Akuly (4-0), MHL — latest Ice Hockey results, statistics and series
Events: Krasnaya Armiya
MHL | |||
Round 1 | |||
2024-09-13 | Loko Yaroslavl - Krasnaya Armiya | - | |
2024-09-09 | Krasnaya Armiya - Akademy SKA-Junior Krasnogorsk | - | |
2024-09-08 | Krasnaya Armiya - Akademy SKA-Junior Krasnogorsk | - | |
2024-09-05 | Krasnaya Armiya - Krylya Sovetov Moscow | - | |
2024-09-04 | Krasnaya Armiya - Krylya Sovetov Moscow | - | |
Club Friendly Games | |||
2024-08-11 | Krasnaya Armiya - Sahalinskie Akuly | 6 - 2 | |
MHL | |||
Round 636 | |||
2024-03-03 | Krasnaya Armiya - Mytishchinskie Atlanty | 1 - 4 | |
2024-02-29 | Mytishchinskie Atlanty - Krasnaya Armiya | 2 - 1 | |
Round 1 | |||
2024-02-24 | Mikhailov Academy - Krasnaya Armiya | 2 - 1 | |
2024-02-23 | Mikhailov Academy - Krasnaya Armiya | 3 - 2 |
Krasnaya Armiya - Sahalinskie Akuly
Russia, MHL, match Krasnaya Armiya - Sahalinskie Akuly, start time 2024-01-29 14:00:00 international time.
Krasnaya Armiya and Sahalinskie Akuly takes part in the championship MHL, Russia.
You can see the list of players in the squad, head coach and upcoming matches. Also evaluate in more detail the effectiveness and arithmetic average of the teams before the game:
Events: Sahalinskie Akuly
MHL | |||
Round 1 | |||
2024-09-19 | Sahalinskie Akuly - MHK Dynamo | - | |
2024-09-14 | SKA-Kareliya Kondopoga - Sahalinskie Akuly | - | |
2024-09-13 | SKA-Kareliya Kondopoga - Sahalinskie Akuly | - | |
2024-09-10 | Kapitan Stupino - Sahalinskie Akuly | - | |
2024-09-09 | Kapitan Stupino - Sahalinskie Akuly | - | |
Club Friendly Games | |||
2024-08-11 | Krasnaya Armiya - Sahalinskie Akuly | 6 - 2 | |
2024-07-28 | HC AKM Tula - Sahalinskie Akuly | 2 - 3 | |
MHL | |||
2024-02-20 | Sahalinskie Akuly - AKM-Junior Novomoskovsk | 6 - 2 | |
2024-02-19 | Sahalinskie Akuly - AKM-Junior Novomoskovsk | 3 - 2 | |
2024-02-12 | Sahalinskie Akuly - Mytishchinskie Atlanty | 0 - 2 |
Standings
MHL 23/24, Eastern Conference, Gold Division: 2023-2024
MHL 23/24, Eastern Conference, Silver Division: 2023-2024
# | Teams | P | W | L | PTS | OTW | OTL | WP | LP | W(O/P) |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Kuznetskie Medvedi | 50 | 32 | 18 | 68 | |||||
2
|
Ladja Togliatti | 50 | 27 | 23 | 61 | |||||
3
|
Reaktor Nizhnekamsk | 50 | 22 | 28 | 53 | |||||
4
|
Loko-76 Yaroslavl U20 | 50 | 23 | 27 | 52 | |||||
5
|
JHC Molot | 50 | 22 | 28 | 47 | |||||
6
|
Tyumenskiy Legion | 50 | 19 | 31 | 46 | |||||
7
|
Sputnik Almetyevsk | 50 | 19 | 31 | 41 | |||||
8
|
Snezhnye Barsy Astana | 50 | 12 | 38 | 32 | |||||
9
|
Krasnoyarskie Rysi | 50 | 8 | 42 | 18 |
MHL 23/24, Western Conference, Gold Division: 2023-2024
# | Teams | P | W | L | PTS | OTW | OTL | WP | LP | W(O/P) |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Loko Yaroslavl | 52 | 44 | 8 | 90 | |||||
2
|
SKA-1946 | 52 | 38 | 14 | 82 | |||||
3
|
Spartak Moscow | 52 | 34 | 18 | 74 | |||||
4
|
MHK Dynamo | 52 | 36 | 16 | 73 | |||||
5
|
Almaz Cherepovets | 52 | 33 | 19 | 72 | |||||
6
|
Mikhailov Academy | 52 | 32 | 20 | 70 | |||||
7
|
Krasnaya Armiya | 52 | 28 | 24 | 60 | |||||
8
|
Dinamo St. Petersburg | 52 | 26 | 26 | 58 | |||||
9
|
Kapitan Stupino | 52 | 15 | 37 | 35 |
MHL 23/24, Western Conference, Silver Division: 2023-2024
# | Teams | P | W | L | PTS | OTW | OTL | WP | LP | W(O/P) |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Amurskie Tigry | 54 | 34 | 20 | 78 | |||||
2
|
Mytishchinskie Atlanty | 54 | 32 | 22 | 67 | |||||
3
|
Krylya Sovetov Moscow | 54 | 28 | 26 | 62 | |||||
4
|
Dinamo-Shinnik Bobruysk | 54 | 27 | 27 | 60 | |||||
5
|
Russkiye Vityazi | 54 | 28 | 26 | 58 | |||||
6
|
Akademy SKA-Junior Krasnogorsk | 54 | 27 | 27 | 56 | |||||
7
|
Sahalinskie Akuly | 54 | 16 | 38 | 35 | |||||
8
|
AKM-Junior Novomoskovsk | 54 | 8 | 46 | 23 | |||||
9
|
HC Taifun | 54 | 10 | 44 | 21 | |||||
10
|
SKA-Kareliya Kondopoga | 54 | 8 | 46 | 20 |
MHL 23/24: 2023-2024
# | Teams | P | W | L | PTS | OTW | OTL | WP | LP | W(O/P) |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Loko Yaroslavl | 52 | 44 | 8 | 90 | |||||
2
|
Mamonty Yugry | 50 | 41 | 9 | 84 | |||||
3
|
SKA-1946 | 52 | 38 | 14 | 82 | |||||
4
|
Amurskie Tigry | 54 | 34 | 20 | 78 | |||||
5
|
Spartak Moscow | 52 | 34 | 18 | 74 | |||||
6
|
MHK Dynamo | 52 | 36 | 16 | 73 | |||||
7
|
Almaz Cherepovets | 52 | 33 | 19 | 72 | |||||
8
|
Mikhailov Academy | 52 | 32 | 20 | 70 | |||||
9
|
Belye Medvedi | 50 | 33 | 17 | 69 | |||||
10
|
Omskie Yastreby | 50 | 33 | 17 | 69 | |||||
11
|
Kuznetskie Medvedi | 50 | 32 | 18 | 68 | |||||
12
|
Mytishchinskie Atlanty | 54 | 32 | 22 | 67 | |||||
13
|
Chaika Nizhny Novgorod | 50 | 31 | 19 | 66 | |||||
14
|
Irbis Kazan | 50 | 28 | 22 | 65 | |||||
15
|
Krylya Sovetov Moscow | 54 | 28 | 26 | 62 | |||||
16
|
Ladja Togliatti | 50 | 27 | 23 | 61 | |||||
17
|
Krasnaya Armiya | 52 | 28 | 24 | 60 | |||||
18
|
Dinamo-Shinnik Bobruysk | 54 | 27 | 27 | 60 | |||||
19
|
Russkiye Vityazi | 54 | 28 | 26 | 58 | |||||
20
|
Dinamo St. Petersburg | 52 | 26 | 26 | 58 | |||||
21
|
Stalnye Lisy | 50 | 26 | 24 | 58 | |||||
22
|
Akademy SKA-Junior Krasnogorsk | 54 | 27 | 27 | 56 | |||||
23
|
Sibirskie Snaipery | 50 | 24 | 26 | 55 | |||||
24
|
Avto Yekaterinburg | 50 | 27 | 23 | 55 | |||||
25
|
Reaktor Nizhnekamsk | 50 | 22 | 28 | 53 | |||||
26
|
Loko-76 Yaroslavl U20 | 50 | 23 | 27 | 52 | |||||
27
|
Tolpar UFA | 50 | 23 | 27 | 49 | |||||
28
|
JHC Molot | 50 | 22 | 28 | 47 | |||||
29
|
Tyumenskiy Legion | 50 | 19 | 31 | 46 | |||||
30
|
Sputnik Almetyevsk | 50 | 19 | 31 | 41 | |||||
31
|
Sahalinskie Akuly | 54 | 16 | 38 | 35 | |||||
32
|
Kapitan Stupino | 52 | 15 | 37 | 35 | |||||
33
|
Snezhnye Barsy Astana | 50 | 12 | 38 | 32 | |||||
34
|
AKM-Junior Novomoskovsk | 54 | 8 | 46 | 23 | |||||
35
|
HC Taifun | 54 | 10 | 44 | 21 | |||||
36
|
SKA-Kareliya Kondopoga | 54 | 8 | 46 | 20 | |||||
37
|
Krasnoyarskie Rysi | 50 | 8 | 42 | 18 |