Events: Chertanovo Moscow
PFL, West | |||
Round 14 | |||
2024-07-01 | FC Znamya Truda Orekhovo-Zuevo - Chertanovo Moscow | - | |
Round 13 | |||
2024-06-25 | Chertanovo Moscow - Enisey 2 Krasnoyarsk | - | |
Round 12 | |||
2024-06-19 | Torpedo Vladimir - Chertanovo Moscow | - | |
Round 11 | |||
2024-06-13 | Chertanovo Moscow - Dynamo St. Petersburg | - | |
Round 10 | |||
2024-06-07 | FC Tver - Chertanovo Moscow | - | |
Round 9 | |||
2024-06-01 | Dinamo-Vologda - Chertanovo Moscow | 1 - 4 | |
Round 8 | |||
2024-05-26 | Chertanovo Moscow - Dynamo 2 Moscow | 0 - 1 | |
Round 7 | |||
2024-05-19 | Leon Saturn Ramenskoe - Chertanovo Moscow | 1 - 1 | |
Round 6 | |||
2024-05-12 | Chertanovo Moscow - FC Irkutsk | 2 - 1 | |
Round 5 | |||
2024-05-05 | Spartak Moscow II - Chertanovo Moscow | 4 - 0 |
Chertanovo Moscow - Dynamo 2 Moscow
Russia, PFL, West, match Chertanovo Moscow - Dynamo 2 Moscow, start time 2022-10-24 12:00:00 international time.
Chertanovo Moscow and Dynamo 2 Moscow takes part in the championship PFL, West, Russia.
You can see the list of players in the squad, head coach and upcoming matches. Also evaluate in more detail the effectiveness and arithmetic average of the teams before the game:
Events: Dynamo 2 Moscow
PFL, West | |||
Round 14 | |||
2024-07-01 | Luki-Energiya Velikiye Luki - Dynamo 2 Moscow | - | |
Round 13 | |||
2024-06-25 | Dynamo 2 Moscow - Baltika-BFU im.I.Kanta | - | |
Round 12 | |||
2024-06-19 | FC Znamya Truda Orekhovo-Zuevo - Dynamo 2 Moscow | - | |
Round 11 | |||
2024-06-13 | Dynamo 2 Moscow - Enisey 2 Krasnoyarsk | - | |
Round 10 | |||
2024-06-07 | Torpedo Vladimir - Dynamo 2 Moscow | - | |
Round 9 | |||
2024-06-01 | Dynamo 2 Moscow - Dynamo St. Petersburg | 5 - 2 | |
Round 8 | |||
2024-05-26 | Chertanovo Moscow - Dynamo 2 Moscow | 0 - 1 | |
Round 7 | |||
2024-05-18 | Dynamo 2 Moscow - Dinamo-Vologda | 3 - 1 | |
Round 6 | |||
2024-05-12 | FC Tver - Dynamo 2 Moscow | 0 - 1 | |
Round 5 | |||
2024-05-05 | Leon Saturn Ramenskoe - Dynamo 2 Moscow | 1 - 0 |
Standings
Football National League 2 22/23, Group 2A: 2022-2023
# | Teams | P | W | D | L | Goals | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Leningradets | 20 | 16 | 3 | 1 | 48:11 | 51 |
2
|
Zvezda St. Petersburg | 20 | 11 | 8 | 1 | 40:16 | 41 |
3
|
FC Zorky Krasnogorsk | 20 | 9 | 5 | 6 | 32:21 | 32 |
4
|
Baltika-BFU im.I.Kanta | 20 | 7 | 8 | 5 | 25:19 | 29 |
5
|
Enisey 2 Krasnoyarsk | 20 | 8 | 5 | 7 | 40:30 | 29 |
6
|
Luki-Energiya Velikiye Luki | 20 | 8 | 3 | 9 | 23:30 | 27 |
7
|
Zenit 2 St. Petersburg | 20 | 7 | 6 | 7 | 31:31 | 27 |
8
|
Dynamo St. Petersburg | 20 | 5 | 8 | 7 | 24:24 | 23 |
9
|
FC Yadro St. Petersburg | 20 | 3 | 6 | 11 | 25:35 | 15 |
10
|
Rodina-M Moscow | 20 | 3 | 4 | 13 | 13:44 | 13 |
11
|
FC Electron Velikiy Novgorod | 20 | 3 | 4 | 13 | 13:53 | 13 |
Football National League 2 22/23, Group 2B: 2022-2023
# | Teams | P | W | D | L | Goals | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
FC Tekstilshchik Ivanovo | 20 | 13 | 3 | 4 | 40:15 | 42 |
2
|
FC Murom | 20 | 12 | 3 | 5 | 34:14 | 39 |
3
|
Chertanovo Moscow | 20 | 11 | 3 | 6 | 38:25 | 36 |
4
|
Spartak Kostroma | 20 | 8 | 5 | 7 | 28:25 | 29 |
5
|
Torpedo Vladimir | 20 | 8 | 4 | 8 | 24:31 | 28 |
6
|
Dinamo-Vologda | 20 | 8 | 3 | 9 | 21:30 | 27 |
7
|
Torpedo-2 Moscow | 20 | 7 | 6 | 7 | 20:27 | 27 |
8
|
Dynamo 2 Moscow | 20 | 7 | 3 | 10 | 26:34 | 24 |
9
|
FC Tver | 20 | 6 | 4 | 10 | 21:22 | 22 |
10
|
Khimik Dzerzhinsk | 20 | 5 | 6 | 9 | 20:25 | 21 |
11
|
FC Znamya Truda Orekhovo-Zuevo | 20 | 3 | 4 | 13 | 14:38 | 13 |
Football National League 2 22/23, Group 2A, Promotion Round: 2022-2023
# | Teams | P | W | D | L | Goals | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Leningradets | 22 | 15 | 5 | 2 | 41:12 | 50 |
2
|
FC Murom | 22 | 12 | 4 | 6 | 39:26 | 40 |
3
|
Spartak Kostroma | 22 | 11 | 5 | 6 | 31:22 | 38 |
4
|
FC Tekstilshchik Ivanovo | 22 | 10 | 6 | 6 | 37:20 | 36 |
5
|
Chertanovo Moscow | 22 | 10 | 5 | 7 | 38:28 | 35 |
6
|
Torpedo Vladimir | 22 | 9 | 5 | 8 | 26:33 | 32 |
7
|
FC Zorky Krasnogorsk | 22 | 7 | 7 | 8 | 29:31 | 28 |
8
|
Dinamo-Vologda | 22 | 7 | 6 | 9 | 24:36 | 27 |
9
|
Zvezda St. Petersburg | 22 | 6 | 7 | 9 | 30:33 | 25 |
10
|
Baltika-BFU im.I.Kanta | 22 | 6 | 6 | 10 | 17:25 | 24 |
11
|
Luki-Energiya Velikiye Luki | 22 | 4 | 4 | 14 | 16:42 | 16 |
12
|
Enisey 2 Krasnoyarsk | 22 | 3 | 4 | 15 | 31:51 | 13 |
2. Liga 22/23, Group 2B, Relegation Round: 2022-2023
# | Teams | P | W | D | L | Goals | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Zenit 2 St. Petersburg | 18 | 10 | 6 | 2 | 35:20 | 36 |
2
|
Dynamo St. Petersburg | 18 | 9 | 5 | 4 | 28:21 | 32 |
3
|
Khimik Dzerzhinsk | 18 | 8 | 7 | 4 | 26:17 | 30 |
4
|
Dynamo 2 Moscow | 18 | 7 | 5 | 6 | 30:18 | 26 |
5
|
Torpedo-2 Moscow | 18 | 7 | 5 | 6 | 28:21 | 26 |
6
|
FC Tver | 18 | 7 | 3 | 8 | 24:20 | 24 |
7
|
Rodina-M Moscow | 18 | 6 | 5 | 7 | 18:26 | 23 |
8
|
FC Znamya Truda Orekhovo-Zuevo | 18 | 5 | 6 | 7 | 20:26 | 21 |
9
|
FC Yadro St. Petersburg | 18 | 4 | 4 | 11 | 22:30 | 15 |
10
|
FC Electron Velikiy Novgorod | 18 | 4 | 2 | 12 | 16:48 | 14 |