Ruch Wysokie Mazowieckie - Dąb Dąbrowa Białostocka , IV. Liga - Podlaska — latest Football results, statistics and series
Events: Ruch Wysokie Mazowieckie
IV. Liga - Podlaska | |||
Round 34 | |||
2024-06-15 | Tur Bielsk Podlaski - Ruch Wysokie Mazowieckie | 1 - 2 | |
Round 33 | |||
2024-06-07 | Ruch Wysokie Mazowieckie - Orlęta Czyżew | 2 - 1 | |
Round 32 | |||
2024-06-02 | KS Grabówka - Ruch Wysokie Mazowieckie | 4 - 2 | |
Round 31 | |||
2024-05-29 | Ruch Wysokie Mazowieckie - MOSP Białystok | 3 - 1 | |
Round 30 | |||
2024-05-26 | Sparta 1951 Szepietowo - Ruch Wysokie Mazowieckie | 0 - 2 |
Ruch Wysokie Mazowieckie - Dąb Dąbrowa Białostocka
Poland Amateur, IV. Liga - Podlaska, match Ruch Wysokie Mazowieckie - Dąb Dąbrowa Białostocka, start time 2024-04-17 16:00:00 international time.
Ruch Wysokie Mazowieckie and Dąb Dąbrowa Białostocka takes part in the championship IV. Liga - Podlaska, Poland Amateur.
You can see the list of players in the squad, head coach and upcoming matches. Also evaluate in more detail the effectiveness and arithmetic average of the teams before the game:
Events: Dąb Dąbrowa Białostocka
IV. Liga - Podlaska | |||
Round 34 | |||
2024-06-15 | Hetman Tykocin - Dąb Dąbrowa Białostocka | 3 - 2 | |
Round 33 | |||
2024-06-09 | Dąb Dąbrowa Białostocka - Tur Bielsk Podlaski | 3 - 5 | |
Round 32 | |||
2024-06-02 | Orlęta Czyżew - Dąb Dąbrowa Białostocka | 6 - 0 | |
Round 31 | |||
2024-05-29 | Dąb Dąbrowa Białostocka - KS Grabówka | 2 - 3 | |
Round 30 | |||
2024-05-24 | MOSP Białystok - Dąb Dąbrowa Białostocka | 3 - 0 |
Standings
IV. Liga - Podlaska 23/24: 2023-2024
# | Teams | P | W | D | L | Goals | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Wigry Suwałki | 33 | 29 | 3 | 1 | 156:31 | 90 |
2
|
Klub Sportowy Wasilków | 32 | 28 | 2 | 2 | 119:24 | 86 |
3
|
Ruch Wysokie Mazowieckie | 33 | 26 | 2 | 5 | 99:41 | 80 |
4
|
Warmia Grajewo | 34 | 25 | 4 | 5 | 112:37 | 79 |
5
|
Tur Bielsk Podlaski | 33 | 16 | 7 | 10 | 63:49 | 55 |
6
|
MOSP Białystok | 32 | 13 | 7 | 12 | 55:61 | 46 |
7
|
MLKS Wissa Szczuczyn | 33 | 13 | 7 | 13 | 63:73 | 46 |
8
|
Krypnianka Krypno | 32 | 11 | 8 | 13 | 49:65 | 41 |
9
|
KS Michałowo | 32 | 12 | 4 | 16 | 71:71 | 40 |
10
|
Sparta 1951 Szepietowo | 33 | 12 | 3 | 18 | 47:66 | 39 |
11
|
Promień Mońki | 33 | 11 | 6 | 16 | 53:75 | 39 |
12
|
KS Grabówka | 34 | 9 | 10 | 15 | 53:72 | 37 |
13
|
Orlęta Czyżew | 31 | 10 | 5 | 16 | 59:83 | 35 |
14
|
KS Śniadowo | 33 | 9 | 5 | 19 | 57:83 | 32 |
15
|
Hetman Tykocin | 32 | 8 | 4 | 20 | 47:100 | 28 |
16
|
Czarni Czarna Białostocka | 34 | 6 | 8 | 20 | 39:81 | 26 |
17
|
Cresovia Siemiatycze | 32 | 6 | 1 | 25 | 41:112 | 19 |
18
|
Dąb Dąbrowa Białostocka | 32 | 4 | 6 | 22 | 38:97 | 18 |