FC Ufa - FC Novosibirsk (2-1), 2. Liga, Division A — latest Football results, statistics and series
Events: FC Ufa
2. Liga, Division A | |||
Round 18 | |||
2024-06-08 | FC Ufa - Rotor Volgograd | - | |
Round 17 | |||
2024-06-03 | Krasnodar-2 - FC Ufa | - | |
Round 4 | |||
2024-05-30 | Rodina 2 Moscow - FC Ufa | live | 0 - 0 |
Round 16 | |||
2024-05-26 | FC Ufa - Metallurg Lipetsk | 6 - 0 | |
Round 15 | |||
2024-05-19 | Chelyabinsk - FC Ufa | 0 - 0 | |
Round 14 | |||
2024-05-15 | FC Ufa - FC Murom | 2 - 1 | |
Round 13 | |||
2024-05-11 | Veles Moscow - FC Ufa | 0 - 0 |
Series 8
General
FC Ufa + FC Novosibirsk Less than 2.5 goals 6 of 7
FC Ufa Without clean sheet 3
FC Ufa First to concede 4 of 5
FC Ufa First half loser 4 of 5
FC Ufa Less than 4.5 cards 9 of 9
FC Novosibirsk No losses 11
FC Novosibirsk First to score 6 of 6
FC Novosibirsk Less than 4.5 cards 10 of 10
FC Ufa - FC Novosibirsk
Russia, 2. Liga, Division A, match FC Ufa - FC Novosibirsk, start time 2024-04-28 09:00:00 international time.
FC Ufa and FC Novosibirsk takes part in the championship 2. Liga, Division A, Russia.
You can see the list of players in the squad, head coach and upcoming matches. Also evaluate in more detail the effectiveness and arithmetic average of the teams before the game:
Events: FC Novosibirsk
2. Liga, Division A | |||
Round 18 | |||
2024-06-08 | FC Novosibirsk - Chayka Peschanokopskoye | - | |
Round 17 | |||
2024-06-03 | Rotor Volgograd - FC Novosibirsk | - | |
Round 4 | |||
2024-05-30 | Veles Moscow - FC Novosibirsk | - | |
Round 16 | |||
2024-05-26 | FC Novosibirsk - Krasnodar-2 | 2 - 0 | |
Round 15 | |||
2024-05-19 | Metallurg Lipetsk - FC Novosibirsk | 0 - 0 | |
Round 14 | |||
2024-05-15 | Chelyabinsk - FC Novosibirsk | 1 - 1 | |
Round 13 | |||
2024-05-11 | FC Murom - FC Novosibirsk | 1 - 1 | |
Round 12 | |||
2024-05-05 | FC Novosibirsk - Veles Moscow | 0 - 0 |
Standings
Stage 1, Group Gold: 2023-2024
# | Teams | P | W | D | L | Goals | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Krasnodar-2 | 18 | 9 | 6 | 3 | 27:20 | 33 |
2
|
FC Ufa | 18 | 9 | 4 | 5 | 23:10 | 31 |
3
|
Rotor Volgograd | 18 | 7 | 7 | 4 | 21:17 | 28 |
4
|
FC Murom | 18 | 6 | 6 | 6 | 24:26 | 24 |
5
|
Veles Moscow | 18 | 6 | 6 | 6 | 16:21 | 24 |
6
|
Chayka Peschanokopskoye | 18 | 6 | 5 | 7 | 23:21 | 23 |
7
|
Volga Ulyanovsk | 18 | 6 | 5 | 7 | 15:18 | 23 |
8
|
Irtysh Omsk | 18 | 6 | 5 | 7 | 15:15 | 23 |
9
|
Dynamo Bryansk | 18 | 6 | 4 | 8 | 18:22 | 22 |
10
|
Spartak Kostroma | 18 | 3 | 4 | 11 | 13:25 | 13 |
Stage 1, Group Silver: 2023-2024
# | Teams | P | W | D | L | Goals | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
FC Novosibirsk | 18 | 10 | 5 | 3 | 22:13 | 35 |
2
|
Rodina 2 Moscow | 18 | 9 | 5 | 4 | 17:13 | 32 |
3
|
Metallurg Lipetsk | 18 | 7 | 6 | 5 | 19:20 | 27 |
4
|
Chelyabinsk | 18 | 7 | 5 | 6 | 19:16 | 26 |
5
|
FC Tekstilshchik Ivanovo | 18 | 6 | 7 | 5 | 25:18 | 25 |
6
|
Avangard Kursk | 18 | 7 | 4 | 7 | 27:19 | 25 |
7
|
Forte Taganrog | 18 | 7 | 3 | 8 | 24:27 | 24 |
8
|
Amkar Perm | 18 | 6 | 6 | 6 | 19:17 | 24 |
9
|
Chertanovo Moscow | 18 | 5 | 7 | 6 | 21:18 | 22 |
10
|
Salyut Belgorod | 18 | 1 | 2 | 15 | 14:46 | 5 |
Stage 2, Group Gold: 2023-2024
# | Teams | P | W | D | L | Goals | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
FC Ufa | 15 | 8 | 4 | 3 | 22:9 | 28 |
2
|
FC Novosibirsk | 15 | 6 | 8 | 1 | 17:8 | 26 |
3
|
Chayka Peschanokopskoye | 15 | 6 | 7 | 2 | 17:13 | 25 |
4
|
Chelyabinsk | 15 | 5 | 6 | 4 | 18:15 | 21 |
5
|
Rotor Volgograd | 16 | 6 | 3 | 7 | 19:20 | 21 |
6
|
Rodina 2 Moscow | 15 | 5 | 4 | 6 | 24:18 | 19 |
7
|
Krasnodar-2 | 15 | 4 | 6 | 5 | 12:17 | 18 |
8
|
Veles Moscow | 15 | 5 | 3 | 7 | 9:14 | 18 |
9
|
FC Murom | 15 | 4 | 4 | 7 | 15:22 | 16 |
10
|
Metallurg Lipetsk | 16 | 2 | 5 | 9 | 8:25 | 11 |
Stage 2, Group Silver: 2023-2024
# | Teams | P | W | D | L | Goals | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Spartak Kostroma | 16 | 9 | 5 | 2 | 22:8 | 32 |
2
|
FC Kaluga | 16 | 7 | 5 | 4 | 27:21 | 26 |
3
|
Irtysh Omsk | 16 | 6 | 6 | 4 | 15:13 | 24 |
4
|
Avangard Kursk | 16 | 7 | 2 | 7 | 14:17 | 23 |
5
|
FC Tekstilshchik Ivanovo | 16 | 4 | 10 | 2 | 14:12 | 22 |
6
|
Mashuk-KMV Pyatigorsk | 16 | 6 | 4 | 6 | 14:17 | 22 |
7
|
Volga Ulyanovsk | 16 | 5 | 5 | 6 | 23:14 | 20 |
8
|
Khimik Dzerzhinsk | 16 | 4 | 6 | 6 | 15:20 | 18 |
9
|
Torpedo Miass | 16 | 3 | 5 | 8 | 12:23 | 14 |
10
|
Dynamo Bryansk | 16 | 2 | 6 | 8 | 15:26 | 12 |