Encarnacion FC - Sportivo San Lorenzo , Division Intermedia — latest Football results, statistics and series
Events: Encarnacion FC
Division Intermedia | |||
Round 15 | |||
2024-07-08 | Encarnacion FC - Sportivo San Lorenzo | - | |
Кубок Парагвая | |||
Round 2 | |||
2024-07-04 | Deportivo Pinoza - Encarnacion FC | - | |
Division Intermedia | |||
Round 14 | |||
2024-07-01 | Independiente FBC - Encarnacion FC | 3 - 1 | |
Round 13 | |||
2024-06-23 | Encarnacion FC - Resistencia FC | 0 - 1 | |
Round 12 | |||
2024-06-17 | Rubio Ñu - Encarnacion FC | 1 - 1 | |
Round 11 | |||
2024-06-07 | Encarnacion FC - Deportivo Santaní | 3 - 2 | |
Round 10 | |||
2024-06-01 | Carapegua - Encarnacion FC | 4 - 1 |
Encarnacion FC - Sportivo San Lorenzo
Paraguay, Division Intermedia, match Encarnacion FC - Sportivo San Lorenzo, start time 2024-07-08 21:30:00 international time.
Encarnacion FC and Sportivo San Lorenzo takes part in the championship Division Intermedia, Paraguay.
You can see the list of players in the squad, head coach and upcoming matches. Also evaluate in more detail the effectiveness and arithmetic average of the teams before the game:
Events: Sportivo San Lorenzo
Division Intermedia | |||
Round 15 | |||
2024-07-08 | Encarnacion FC - Sportivo San Lorenzo | - | |
Кубок Парагвая | |||
Round 2 | |||
2024-07-04 | Sportivo Iteño - Sportivo San Lorenzo | - | |
Division Intermedia | |||
Round 14 | |||
2024-06-30 | Sportivo San Lorenzo - CA 3 de Febrero | 1 - 0 | |
Round 13 | |||
2024-06-23 | Atlético Colegiales - Sportivo San Lorenzo | 1 - 3 | |
Round 12 | |||
2024-06-16 | Sportivo San Lorenzo - Club Fernando de La Mora | 2 - 2 | |
Round 11 | |||
2024-06-10 | Sportivo San Lorenzo - Independiente FBC | 1 - 2 | |
Round 10 | |||
2024-06-03 | Resistencia FC - Sportivo San Lorenzo | 1 - 0 |
Standings
Division Intermedia 2024: 2024
# | Teams | P | W | D | L | Goals | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Deportivo Recoleta | 14 | 10 | 2 | 2 | 33:12 | 32 |
2
|
Carapegua | 14 | 8 | 4 | 2 | 22:11 | 28 |
3
|
Club Atlético Tembetary | 14 | 7 | 3 | 4 | 17:11 | 24 |
4
|
Sportivo San Lorenzo | 14 | 7 | 3 | 4 | 20:16 | 24 |
5
|
Resistencia FC | 14 | 7 | 2 | 5 | 17:15 | 23 |
6
|
Independiente FBC | 14 | 6 | 4 | 4 | 17:13 | 22 |
7
|
Club Fernando de La Mora | 14 | 5 | 5 | 4 | 17:15 | 20 |
8
|
Encarnacion FC | 14 | 6 | 2 | 6 | 18:19 | 20 |
9
|
General Martín Ledesma | 14 | 4 | 6 | 4 | 16:21 | 18 |
10
|
Guaireña | 14 | 5 | 5 | 4 | 14:12 | 17 |
11
|
Rubio Ñu | 14 | 4 | 5 | 5 | 20:23 | 17 |
12
|
Deportivo Santaní | 14 | 4 | 5 | 5 | 15:20 | 17 |
13
|
12 de Junio de Villa Hayes | 14 | 4 | 3 | 7 | 14:19 | 15 |
14
|
Pastoreo FC | 14 | 3 | 3 | 8 | 14:25 | 12 |
15
|
CA 3 de Febrero | 14 | 1 | 5 | 8 | 7:18 | 8 |
16
|
Atlético Colegiales | 14 | 1 | 3 | 10 | 16:27 | 6 |